TRX + BOSU

volná lekce
Efektivní cvičení, na závěsném zařízení a na balanční podložce Bosu.

TRX Suspension Trainer je nejžádanější fitness nářadí posledních let. Na závěsném zařízení, využíváte k posilování váhu vlastního těla a gravitaci. Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Balanční pomůcka BOSU je specificky navržena fitness pomůcka, která pomáhá dosáhnout rovnováhu mezi svalovými systémy posturálních a fyzických řetězců rychleji, bezpečněji a kompletněji, má nafukovací kopuli a plochou stranu, ke cvičení je možné využít obě strany, navíc má tento nástroj na bočních stranách úchyty pro posilovací gumy. Svaly oslabené sedavým způsobem života zodpovědné za svalovou rovnováhu se cvičením na Bosu posilují. Trénink je zaměřen hlavně na na hluboké svalstvo. Střídavě využíváme cardio cvičení, statického posilování, intervalových tréninků, balančního cvičení, kruhových tréninků, Tabaty.

STRUKTURA LEKCE

5-10 min. zahřátí, rozcvičení svalů i kloubů, protažení. Po protažení jedna skupina cvičí na TRX a druhá na půlmíči, cviky jsou řazeny tak aby trénink byl efektivní. Trenér určuje jaké cviky se budou cvičit, určuje dobu trvání, stupeň zátěže, dbá na to, aby se všichni naučili dokonalou techniku. Tato hlavní část trvá 35- 45 minut. Závěr lekce tvoří zklidnění, protažení a strečink

PŘÍNOS
Zlepšení kondice

Zpevnění celého těla
Prevence na bolesti zad
Trénink rovnováhy
Zlepšení držení těla
Posílení hlubokého stabilizačního systému
Zlepšení rovnováhy
Zpevnění středu těla tzv. core
Stimulace svalů hlubokého st. Systému


PRO KOHO
Pro začátečníky, pokročilé, sportovce i pro ty jež mají zdravotní problémy, vždy se najde náhradní cvik, který je ideální !

PRO KOHO NE
Těhotné, kardiaky

S SEBOU
Pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny, raději triko s dlouhým rukávem na strečink, ručník, pití

.CENA
70,- Kč / lekce

MÍSTO, ČAS, INSTRUKTOR 
SOŠ a SOU Česká Lípa (penzion LÍPA) sídliště Špičák, ul.28.října 2707, 470 06, Česká Lípa
Středa 17:00-17:55 h (Andy)

CO JE VOLNÁ LEKCE ?
Je to lekce, kde se dá uplatnit permanentní vstupenka nebo se lekce může hradit jednorázově na místě, dle aktuálního ceníku. Rezervace jsou nutné, abychom připravili potřebné množství pomůcek.